Květinami se lze obklopit i bez nutnosti zalévání – stačí pár kousků s příjemným designem, uvařit si čaj a jen tak si lebedit…
Text: Mirka Vernerová Foto: archiv firem
Datum vydání: 4. 2. 2019
Edit: Andrea Moudrá
Inovativní domek Khudi Bari (v překladu „malý dům“) od bangladéšské architektky Mariny Tabassum vznikl jako odpověď na klimatické změny.
Přírodní materiály mají řadu předností.
„Rádi inovujeme zažité postupy, inspirují nás netradiční formy a udržitelná řešení, avšak individuální přání klienta a kontext místa jsou pro nás tím nejdůležitějším.
„Věříme, že navrhovat a pozitivně ovlivňovat své okolí se dá ve velkém i malém měřítku.
Originálním akcentem interiéru je určitě kusový koberec se zajímavým vzorem či barvou, atypickým tvarem nebo nevšední strukturou.
„Vždy se řídíme pravidlem, že co je krásné, musí být zároveň funkční.
Jaro je už v plném proudu a dalo by se říci, že léto a s ním i vysoké teploty jsou…
Lépe je začít včas, ale oživit se dá i zanedbaný povrch. Není to těžké, chce to jen použít správný přípravek.
Přírodní materiály, ekologický přístup, krajinná tvorba, uplatňování principů geomantie, feng shui, sakrální geometrie… A hlavně celostní architektura. Všechny uvedené pojmy jsou…
Proměna dispozice bytu se nedotkla jen bytového jádra, na svém místě nezůstaly ani další místnosti. Přestavba si vyžádala také částečné…
Panoramatický výhled na pražskou kotlinu poskytuje ze svého nejvyššího patra rodinná vila, jejíž funkcionalistická tvář byla během minulého a počátku…
Rodinný dům na pozemku s výhledem na České Budějovice se musel přizpůsobit velmi obtížnému zadání z hlediska vnitřní i vnější…
Bílý štít domu na okraji obce, kterou pohltilo expandující velkoměsto, se okolní směsici pestrobarevných a exotických stylů, v současnosti tak typických pro…