Zahřejí tělo i duši

Otopná tělesa v obytném interiéru už není třeba schovávat. U některých je tomu právě naopak!

Moderní radiátory se často snaží upoutat na sebe pozornost a vytvořit estetickou
jednotu s celým interiérem. Tento trend má jasnou logiku: Jako bytový doplněk
může topidlo fungovat po celý rok, zatímco k vytápění je ve střední Evropě využijete jen několik měsíců v roce.

RADIÁTOR A RADIACE

Hned na úvod si přiznejme, že pojem „radiátor“ trochu mate: Odkazuje totiž
na radiaci, tedy šíření tepla sáláním. Přitom běžný radiátor většinu své tepelné
energie nevyzařuje sáláním, nýbrž předává do interiéru pomocí proudění vzduchu
(konvekce). Poměr obou složek šíření tepla (radiace a konvekce) ovšem může být
různý – záleží na konkrétním typu topidla. Například trubkové radiátory a otopná
tělesa s větší sálavou plochou poskytují vysoký podíl příjemného (a zdravého) sálavého tepla. Zároveň vám tím umožňují vytápět na nižší teplotu, protože teplý vzduch nestoupá ke stropu, ale šíří se v prostoru rovnoměrně a ohřívá přímo jednotlivé předměty v něm (nábytek, lidi a stěny). Vedle klasických deskových radiátorů, u nichž při konvekci vzduch cirkuluje a víří prach, vám proto představíme také sálavá otopná tělesa, která zlepšují kvalitu vnitřního prostředí, prostor nepřetápějí a šetří vaši peněženku.

Retro styl 19. století: koupelnový radiátor Era Bagno. Vložené otopné těleso může mít libovolnou barvu. Precizní ruční opracování, patinovaný povrch. Cena od 19 200 Kč bez DPH. Laurens

CENOVKA NEOSLNÍ

I pro vzhled topidla platí, že skvělý design nepoznáte podle ceny, nýbrž podle toho, co vám otopné těleso nabídne po estetické a funkční stránce. Třeba zesílení nebo zdvojení trubek radiátoru je ozvláštňující prvek, který zároveň přináší vyšší topný efekt. Anebo lze základní funkci topidla spojit se zrcadlem, svítidlem či věšákem, přidat funkci sušáku ručníků nebo poličky, případně interiér prozářit libovolným obrazovým motivem. A vhodně zvolený povrch může navíc příjemně sálat. Tak vzhůru za půvabným teplem!

Plující oblaka připomínají radiátory Cloud z hliníkového profilu. Široká škála rozměrů, barev i povrchových úprav, rychlý náběh tepla. Cena jednoho elementu od 10 900 Kč bez DPH. Laurens

ELEGANTNÍ A CHYTRÉ OVLÁDÁNÍ

  • Žhavou novinkou pro regulaci vytápění je designový termostat TFT WiFi s integrovaným wifi modulem pro připojení k domácí síti a vzdáleným ovládáním pomocí cloud serveru.
  • Tento chytrý termostat nabízí celoskleněný dotykový čelní panel v bílé nebo černé variantě a dá se plnohodnotně využívat jako lokální regulace pro všechny systémy elektrického přímotopného vytápění.
  • Ovládání je velmi pohodlné: Můžete si navolit různé provozní režimy a programy, uživatelsky volitelné je také snímání teplot – jen prostoru, podlahy, nebo obou hodnot.
  • Termostat dovoluje volit týdenní režim se čtyřmi přednastavenými programy a třemi uživatelskými (umožňují až deset teplotních změn denně), na výběr je i režim dovolené.
  • Je libo ruční ovládání? Máte je mít! Mezi další funkce patří zámek displeje, počítání provozních hodin, funkce otevřené okno, protimrazová ochrana, možnost kalibrace čidel nebo úplného vypnutí. Cena 3 335 Kč. FENIX.

KDYŽ NECHCETE VIDITELNÉ TOPENÍ…

  • Pohodlnou a zdravou alternativu nabízí nový stavebnicový systém stropního vytápění s topnou fólií Ecofilm, který na podzim uvedla na náš trh společnost Fenix Trading.
  • Systém se vyznačuje nejen velmi snadnou instalací, ale s výjimkou finálního zapojení také nulovými požadavky na kvalifikované elektroinstalační práce.
  • Stropní vytápění zatím patří v našich geografických podmínkách k podceňovaným systémům, přitom praktická měření, provedená v rámci studie Univerzitním centrem energeticky efektivních budov (UCEEB) při ČVUT Praha, ukázala, že stropní vytápění má vyšší podíl sálavé složky než podlahové vytápění.
  • Díky nulovým omezením z pohledu dispozice interiéru je stropní vytápění ideálním systémem pro rodinné domy a byty. Nový stavebnicový systém s topnými moduly usnadní cestu k této komfortní a efektivní metodě vytápění. fenixgroup

Datum vydání: 21. 8. 2020

Edit: