Obrubníky je třeba volit dle účelu jejich využití

Realizace nového chodníku není sice u rodinných domů na denním pořádku, nicméně dlažba nestojí zrovna málo peněz, takže je třeba se precizně soustředit na veškeré aspekty, které s jejím pokládáním jakkoli souvisejí. Začít se musí v každém případě obrubníky. Právě na jejich výběr se soustředíme v následujících řádcích. Společně se totiž přesvědčíme o tom, že existuje hned několik druhů obrubníků, jež jsou rozčleněny především podle účelu svého využití, respektive místa, kde budou ukotveny.

Klasické chodníkové obrubníky

U standardních chodníků, tedy veřejných komunikací určených pro pěší, se využívají chodníkové obrubníky. Standardně se prodávají v šířce 100 mm a délce 500 či 1000 mm. Vyznačují se dokonalým oddělením travnaté plochy od vydlážděné a také zkosenými hranami. Výborné jsou pro své speciální zámky, díky nimž do sebe jednotlivé kusy pohodlně padnou. Většinou se volí pro pochozí plochy širšího charakteru, tedy větší a delší chodníky.

1

Zahradní obrubníky patří před dům i na zahradu

Pokud patříte spíše mezi vyznavače minimalistické koncepce, a to i v případě obrubníků, zvolíte pravděpodobně ty zahradní. Typické jsou totiž svou šířkou pouhých 50 mm. Betonová dlažba spolu s nimi vypadá perfektně. Dokáže mnohem více vyniknout, než by tomu bylo s poměrně širokými chodníkovými obrubníky. I cenově se dostanete do optimálních relací.

2

Další typy obrubníků

Vybírat je možné i další varianty, z nichž bychom měli jmenovat především velké silniční obrubníky, jež se vyznačují masivní konstrukcí, jež je tvořená speciálně pro použití na vozovkách. Díky svému vzhledu a celkové koncepci dokážou také odolat tlaku kol poměrně těžkých automobilů. Pokud si chcete vybrat některé ze zmiňovaných provedení ohraničení chodníku, učiňte tak u společnosti Presbeton, která nabízí mimo jiné také tvarovky a spousty druhů dlažby.

3

Komerční prezentace

Save

Save

Datum vydání: 28. 12. 2016

Edit: