Co byste neměli opomenout při zařizování nového interiéru?

Zařizujete si novou domácnost a hledáte inspiraci? Sepsali jsme pro vás článek, ve kterém vám poradíme, co byste neměli při návrhu a realizaci nového interiéru opomenout. Věnovat se přitom budeme jak stavebním úpravám, tak finálním detailům.

Neodkládejte problémy, které v budoucnu těžko vyřešíte

Pokud se stěhujete do nemovitosti, která již byla nějakou dobu obývaná, vyhraďte si dostatek času pro její rekonstrukci. Minimem by přitom měla být renovace povrchů – tedy výmalba a v případě potřeby i výměna podlah a obkladů.

Jde totiž o věci, které po nastěhování už jen těžko doženete. Nikomu se nechce malovat místnosti, ve kterých bydlí a do kterých má již nastěhovaný nábytek. Pokud máte opravdu dostatek času a financí, vyplatí se vám rekonstruovat ještě více do hloubky a zaměřit se i na rozvody elektřiny, vodovodní potrubí, odpady a případně plynové potrubí. Chybu neuděláte renovací starších zárubní a interiérových dveří, v případě starších rodinných domů může být na místě i výměna oken a izolace stěn proti vlhkosti od země.

Sledujte nejnovější trendy

Při rekonstrukci se snažte inspirovat nejnovějšími trendy. Je škoda vyhotovit nový interiér domácnosti ve stylu, který je v módě již několik let. O to dříve totiž interiér na pohled zestárne.

Nebojte se proto razit odvážnější cestu a do interiéru umístit nadčasový nábytek a nejmodernější spotřebiče.

Věnujte se osvětlení místností

Značnou pozornost byste měli věnovat práci se světlem. A to jak se světlem denním – tedy aby po co největší část dne byly místnosti co nejvíce prosvětleny přirozeným slunečním svitem – tak se světlem umělým. Snažte se držet jednotného designu, zároveň ale respektujte specifika jednotlivých místností.

A tak zatímco lustr do ložnice by jednoznačně měl mít zastínění ze spodní strany (aby vás neoslňoval, když ležíte v posteli), u jídelního stolu je princip přesně opačný – je žádoucí nechat spodní stranu lustru bez zastínění, aby světlo mířilo především na desku stolu.

Propojte interiér jedinečnou designovou linkou

Zatímco dříve se na jednotlivé místnosti hledělo jako na svébytné části interiéru, v dnešní době je trendem celý interiér propojit. Typicky se tak například děje pomocí podlahové krytiny, která může být souvisle položena po celém bytě. Zvolit si ale můžete i další prvky. Může jít o již zmíněné osvětlení, nábytkové kování či barvy dekorací. Zajímavým prvkem může být propojení pomocí výmalby, ať už půjde o barvu nátěru, či unikátní vzor, který se bude po celém bytě opakovat.

Komerční prezentace

Datum vydání: 13. 12. 2021

Edit: